Kryptowaluty to ciężki temat z punktu widzenia kogoś, kto nie miał z nimi większej styczności. Podstawowym problemem jest to, że na większości giełd nie można ich kupić bezpośrednio za pomocą karty płatniczej czy przelewu bankowego - szczególnie, jeśli nie zarabiamy w dolarach. Masz w takim przypadku dwa rozwiązania: skorzystać z portfela lub kupić kryptowaluty na największej giełdzie, czyli na Binance.
Gdzie można zapłacić przelewem bankowym za kryptowaluty?
Portfeli jest mnóstwo - są też takie, które umożliwiają podłączenie pod niego konta bankowego lub karty, kupienie BTC i przelanie tych Bitcoinów na dowolną giełdę, a następnie ich wymianę na inne kryptowaluty. To wymaga czasu i proces może wydawać się nieco skomplikowany dla kogoś, kto nigdy tego nie robił. Istnieje obawa, że coś pójdzie nie tak i straci się wszystkie pieniądze - całkowicie to rozumiem, choć nie jest to tak trudne, jak się wydaje.
Przejdźmy jednak do szybszego i prostszego rozwiązania. Niektóre giełdy oferują zakup kryptowalut bezpośrednio z poziomu giełdy np. za pomocą przelewu czy karty płatniczej - nie musimy wtedy korzystać z zewnętrznego portfela. Ma to jeszcze jeden plus - nie płacimy prowizji wynikającej z każdej pojedynczej transakcji - prowizję płacimy wtedy tylko raz, bo nasze środki są zamieniane tylko raz (z fiat na BTC lub ETH na przykład). Nie wymieniamy ich na BTC, nie przelewamy gdzieś indziej, by wymienić je po raz kolejny.
Jak to zrobić i gdzie zapłacić przelewem bankowym za kryptowaluty?
1. Rejestrujemy się na Binance. Proces rejestracji jest prosty. Giełda nie wymaga od nas przesyłania dokumentów czy weryfikacji (poza aktywacji drogą mailową). Po kilku minutach jesteśmy zalogowani i mamy już dostęp do panelu. Bez problemu możemy skorzystać z polskiego konta bankowego, przelewu czy karty płatniczej, by kupić dowolną kryptowalutę dostępną na giełdzie. Binance ma jeszcze jeden plus - wysokie obroty, a więc i aktualne notowania poszczególnych tokenów i wysoką płynność (nie będzie problemu z tanim kupnem i sprzedażą za odpowiednią cenę).
2. Jeśli już zakupiłeś kryptowaluty, to możesz je trzymać w portfelu giełdowym - giełda pokrywa ewentualne straty użytkowników wynikające np. z ataków hakerskich. Posiada ona solidne zaplecze finansowe, więc jeśli interesują Cię transakcje krótkoterminowe, to możesz swoje środki trzymać tam do momentu, w którym nie zdecydujesz się na jeden projekt lub nie zechcesz wypłacić zarobionych pieniędzy. Jeśli wybrałeś konkretną kryptowalutę i zamierzasz ją trzymać przez najbliższych kilka lat, to polecam przesłać ją ostatecznie do portfela offline.
Podsumowanie
Są giełdy, które umożliwiają zakup za pomocą przelewu bankowego z polskiego konta lub za pomocą karty płatniczej. Obecnie nie ma z tym problemu, choć takich giełd wciąż jest stosunkowo mało. Na szczęście taki rarytas oferują te najbardziej renomowane, więc nie ma na co narzekać. Jeśli wciąż nie wiesz gdzie i jak kupić kryptowaluty za pomocą przelewu, to służę pomocą - chętnie odpowiem na pytania stawiane przez Was w komentarzach, więc nie krępujcie się! Życzę szybkich wzrostów!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.